Päivitetty - update 2.4.2017  


Yhteystiedot - Contact
 

Kati Nieminen
Hämeen Härkätie 3520,
14300 Renko, FINLAND
050- 585 4136
e-mail kati@jattilaisen.com


Jättiläisen kennel löytyy myös Fasebookista
Jättiläisen kennel Facebookissa

 
 

Suomen koirankasvattajat ry:n Kasvattajapalkinto
Suomen koirankasvattajat ry palkinto
Myönnetty Nurmijärvellä 1.3.2014

STD Ry 40v muistamiset,
myönnetty 30.6.2012

STD Ry:n Kasvattajaplanketti nro 16:
Pitkäaikaisesta Tanskandogginrodun eteen tehdystä kasvatus-ja jalostustyöstä.
 

STD Ry:n Juhlamerkki 40v:
Vuosien pyytteettömästä yhdistyksen ja sitä kautta Tanskandoggirodun eteen tehdystä työstä.


Tulokset / Results
2007 Results
Takaisin - Back
 

Kansainvälinen näyttely 8.12.2007, Helsinki
Judge: ZAKE LIGITA

JÄTTILÄISEN LUTUKKA narttu NUO-ERI NUK2
JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-ERI
JÄTTILÄISEN FILIPENDULUS uros VAL-ERI

 
 

Kansainvälinen näyttely 17.11.2007, Jyväskylä
Judge: LUOSO MATTI

JÄTTILÄISEN FINLANDIA uros VAL-ERI VAK2 PU2 CACIB
JÄTTILÄISEN JUNKMAIL uros AVO-H

 
 

Kansainvälinen näyttely 27.10.2007, Lahti
Judge: CHRISTYAKOVA LESSI

JÄTTILÄISEN MAGNOLIA narttu JUN-ERI JUK1
JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-EH

 
 

Kansainvälinen näyttely 20.10.2007, Seinäjoki
Judge: PETTERSSON CINDY

JÄTTILÄISEN FINLANDIA uros VAL-ERI VAK2 PU3 CACIB
JÄTTILÄISEN JUNKMAIL uros AVO-EH AVK2
JÄTTILÄISEN MAGNOLIA narttu JUN-EH JUK3
JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-EH VAK3

 
 

Ryhmänäyttely 8.9.2007, Äetsä
Judge: WALSH JOHN

JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-ERI VAK3 PU4
JÄTTILÄISEN MAGNOLIA narttu JUN-ERI JUK1
JÄTTILÄISEN JÄGERMEISTER uros AVO-EH

 
 

Kaikkien rotujen näyttely 1.9.2007, Vantaa
Judge: ROOSENBOOM PETRUS

JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-ERI VAK2 PU2

 
 

Kansainvälinen näyttely 25.8.2007 TERVAKOSKI
Judge: MATTILA PAAVO

JÄTTILÄISEN KALANCHOE uros VAL-ERI VAK2 PU2 CACIB
JÄTTILÄISEN BATSEBA narttu VET-ERI VEK1 PN4 VET ROP
JÄTTILÄISEN FINLANDIA uros VAL-ERI VAK4 PU4
JÄTTILÄISEN FORTUNA narttu VAL-ERI VAK4
JÄTTILÄISEN MYRNA narttu JUN-EH JUK1
JÄTTILÄISEN JUNKMAIL uros AVO-EH AVK1
JÄTTILÄISEN HYACINT HEBE narttu AVO-EH AVK1

 
 

Kaikkien rotujen näyttely 19.8.2007, Heinola
Judge: TIMONEN UNTO

JÄTTILÄISEN BEBE narttu VET-ERI VEK1 PN4 VET ROP
JÄTTILÄISEN ILLYRIA B'SEBA narttu AVO-ERI AVK1 PN2 SERT, FIN MVA

 
 

Ryhmänäyttely 18.8.2007, Nokia
Judge: HORAK KAREL

JÄTTILÄISEN JUNKMAIL AVO-EH AVK2

 
 
TUOMARINKARTANO 12.8.2007

CH Jättiläisen Barbarea ROP ROPVET VETERAANI BIS 4. VETERAANI / BOB BOBVETERAN BEST IN SHOW VETERAN 4.

ROP BIS 3. KASVATTAJA /
BOB BREEDER BEST IN SHOW BREEDER 3. kennel JÄTTILÄISEN

( J.Magnolia-J.Barbarea-J.Finlandia-J.Junkmail)
 
22.7. HYVINKÄÄ
Judge: Unto Timonen

KELTAISEt pennut: OX
Illyria, Batseba, Kaapo, Hertta +KASV:
 
 
 
 
15.7. ORIVESI
Judge:

KELTAISET pennut: OX

Finlandia, VAL, ERI3, PU3
Junkmail, AVO, EH
Kalanchoe, AVO, EH?
Illyria,
Batseba
+KASV:
 
 
 
 
8.7. KV JUVA
Judge: Reija Leikola-Walden
Best in Show: Paavo Mattila

Kalanchoe, Magnolia +KASV:
Pennut: Oxytropis
 
 
 
 
1.7. KV KARJAA
Judge: Satu Ylä-Mononen

Kaapo, Hertta
 
 
 
 
30.6.2007 Eesti, Pärnu
Judge:

Junkmail AVO, ERI1, PU4, serti
Finlandia VAL, ERI2, PU3, vaca
Myrna JUN, ERI1, junnu serti, junnu VSP, PN4
Fortuna poissa
Gladiolus VAL, ERI2, PN2, vaca
Batseba poissa
Kasv. 1.kp ROP
 
 
 
 
30.6. TUUSULA
Judge: Rony Doedijns

Pennut: Orvokki, OX
Cupido, Lutukka, Kaapo, Hertta, Gladiolus +kasv
 
 
 
 
24.6. KV ROVANIEMI
Judge: kaikki pennut Brigitte Thilemann, Tanska
Judge: musta & harlekiinit Carsten Birk, Tanska

Kalanchoe, Magnolia, Tyyne, Formu, Illyria +KASV:
pennut: OX
 
 
 
 
23.6. ERIKOISNÄYTTELY ROVANIEMI
Judge: Jens Myrman, Ruotsi –, kaikki pennut
Judge: Carsten Birk, Tanska – keltainen & tiikerijuovainen
Judge: Birgitte Thilemann Tanska - musta & harlekiini

Magnolia, Kalanchoe, Batseba, Illyria, Fortuna
pennut: OX

 
 
 
 
17.6. HÄMEENLINNA
Judge: Marja Talvitie

pennut: OX; Orvokki, Oanna
 
 
 
 
17.6.2007 HEINÄVESI
Judge:

Kalanchoe
Magnolia
Oxytropis
 
 
 
 
16.6. KV KOTKA
Judge: Paula Rekiranta

pennut: OX
 
 
 
 
10.6. JÄMSÄNKOSKI
Judge:

Finlandia, VAL, ERI1, PU1, VSP
Junkmail, AVO, H
Istar, poissa
Myrna, JUN, EH2
 
 
 
 
10.6.2007 NURMES
Judge:

Oxytropis
 
 
 
 
9.6. KANGASNIEMI
Judge: Leni Nousiainen

Gladiolus, Myrna

 
 
 
 
3.6. TUURI
Judge: Satu Ylä-Mononen

Finlandia, VAL, ERI1, PU2
Junkmail, AVO, ERI1, PU1, Serti, VSP
Myrna, JUN, H
Malva, JUN, T
Tyyne (vet 1.), VET, ERI1 PN2 ROP-vet

+KASV: ei esitetty
 
 
 
 
2.6. IITTI
Judge:

Gladiolus
 
 
 
 
2.6.2007 Eesti, Tallinn Winner 2007 Show
Judge:

Filipendulus
Gerbera
 
 
 
 
26.5. PARAINEN
Judge: Marianne Holm

Pennut: OX

 
 
 
 
19.-20.5. RAUMA
Judge: Markku Mähönen

Januarius, Kalanchoe, Hertta, +KASV.
Pennut: OX

 
 
 
 
20.5. KV HELSINKI
Judge: Kurt Nilsson, Se

Kalanchoe, Hertta, Gregor M, Gerbera, +KASV + Lizetta.
 
 
 
 
13.5. TURENKI
Judge:

Jägermeister, Potti, Iina (?), Kaapo(?), Hertta(?)+KASV.
 
 
 
 
12.5. HAMINA
Judge: Saija Juutilainen
 
 
 
 
12.5. VIRRAT
Judge: Anita Alatalo

J.Finlandia, VAL, ERI1, PU2 / Ch class, Exellent 1, Best male2
J.Junkmail, AVO, EH1 / Open class Very Good 1
J.Kalanchoe NUO, ERI1, PU1, Serti, ROP / Young Class Exellent 1, Best male1, BOB
Hertta, JUN, EH / Young Very Good
 
 
 
 

6.5. SOMERO
Judge: Satu Ylä-Mononen

Illyria
Gladiolus
J.Kalanchoe
Hertta
Tara
Elli

KASV.

 
 
 
 

28.4. KV LAHTI
Judge: Orietta Zilli, IT & Göran Bodegård, SE

J.Gerbera
J.Gladiolus
J.Kalanchoe
Hertta

KASV:

 
 
 
 
21.-22.4. KANKAANPÄÄ
Judge:jouko yrjölä

J.Kalanchoe
Hertta
Viiru
Malla

KASV.

 
 
 
 
15.4. KV VAASA
Judge:Cristian Stefanescu, Romania

J.Kalanchoe
Hertta

 
 
 
 
9.4. LAPPEENRANTA
Judge: Markku Kipinä

J.Kalanchoe
 
 
 
 
31.3.2007 Eesti, Rakvere
Judge:

J.Jägermeister
J.Myrna
J.Gladiolus
 
 
 
 
24.3.2007 Tampere
Judge: Sandor Scabo, Hungary

J.Magnolia PEK4. /Puppy 4.
J.Malva PEK 3. / Puppy 3.
J.Myrna PEK 2./ Puppy 2.
J.Kalanchoe NUO ERI2 / Young Class Exellent 2
J.Junkmail AVo ERI / Open Class Exellent
J.Finlandia VAL ERI3/ CH Class 3.
J.Istar B´Seba AVO ERI / Open Class Exellent
Tribeca Taraba AVO ERI2/ Open Class 2.
Alder Glade`s Lizetta AVO ERI / Open Exellent

Kasvattajaluokka/Breeder Class: 1.KP ROP-Kasvattaja/ 1.HP BOB-Breeder
(J.Istar B`Seba-J.Kalanchoe-J.Finlandia-J.Junkmail)

Pekka Heino ©
 
 
28.1.2007 Turku
Judge: Kristen Scheel, Dk

J.Junkmail AVO H / OPEN Good
J.Finlandia VAL ERI 3 PU 3/ CH Exellent 3, Best Male 3
J.Junkmail AVO H / OPEN Good
J.Finlandia VAL ERI 3 PU 3/ CH Exellent 3, Best Male 3
J.Finlandia VAL ERI 3 PU 3/ CH Exellent 3, Best Male 3
 
TOKO 14.1.2007 Lahti
tuomari Marita Packalen

Jättiläisen Esikko
AVO I/166p. oikeus siirtyä voittajaluokkaan.
 
 
14.1.2007 Lahti
Judge: Saija Juutilainen

Harle/Black
J.Junkmail NUO H /YOUNG Good
J.Finlandia VAL ERI 2 PU 4/ CH Exellent 2, Best Male 4
J.Joanna NUO H /YOUNG Good
Tribeca Taraba ("Tara") AVO ERI 2 PN 3 Vara-SERT/ OPEN Exellent 2, Best Female 3, Res-SERTIFICATION

Fawn/Brindle
Alder Glade`s LIzetta ("Tiitu") AVO ERI1 PN2 SERTI/ OPEN Exellent 1, Best Female 2, SERTIFICATION
Alder Glade`s LIzetta
 
13.1.2007 Eesti, Nöö
Judge: Nina Karlsdotter, Swe

J.Jägermeister NUO H/ YOUNG Good
 
 
7.1.2007 Oulu
Judge: Juha Putkonen

J.Gladiolus VAL ERI/ CH Exellent
 

ylös - top